HİZMETLER

Duvar Yapımı

Betonarme İstinat Duvarı Yapımı

Dayanıklılığı ön plan'da tutan uzman ekiplerle ihtiyaçlarınıza uygun betonarme istinat duvarı yapımı bizim işimiz. İstinat duvarı yapım işleriniz için bizden hizmet alabilirsiniz.

Betonarme İstinat Duvarı Yapımı Süreçleri;

İstinat duvarı yapımı için yerinde profesyonel ekibimizle keşif yapılır ve ihtiyaç duyulan malzemeler belirlenir. İstinat duvarının uzun yıllar dayanması ve ilerde doğabilecek olumsuzluklara karşı en uygun materyaller seçilir. Yapılan fizibilite çalışmasından sonra maliyet analizi yapılıp, işin başlama ve bitiş tarihi kullanılacak malzemeler ve fiyat belirlenip sizlere teklif olarak sunulur. Karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra anlaşma şartlarına riayet edilerek belirlenen zaman zarfında istinat duvarı yapımı tamamlanır.

İstinat duvarı yapımı işi bir bahçe duvarı yapımı olarak görülmemelidir. İstinat duvarları gerek doğal şartlar gerekse kullanım şartlarının oluşturacağı deformasyonlara dayanıklı ve ergonomik olmak zorundadır. Bundan dolayı istinat duvarı ustasının tecrübeli olması önem arz etmektedir.

İnşaat Demiri

Betonda oluşan çekme kuvvetlerini beton karşılayamaz, çatlar. Bu kuvvetleri karşılamak, çatlakları sınırlamak ve basınç kuvvetini almak için çekme bölgelerine çelik çubuklar yerleştirilir.

2007 Deprem Yönetmeliği’ne uygun, inşaat demirleri aşağıdaki şekildedir:

 • Nervürlü çelik donatı,
 • Maksimum akma: 420 N/mm2
 • Minimum deneysel çekme/deneysel akma: 1.15
 • Maksimum deneysel akma/Karakteristik akma: 1.3
 • Minimum kopma uzaması: %10

Ürün Çeşitleri

 • 100X100 - 180X180 mm  çap aralığında kütük
 • 8 - 40 mm çap aralığında sıcak haddelenmis düz ve nervürlü insaat demiri
 • 8 - 40 mm çap aralığında temkorlu düz ve nervürlü insaat demiri
 • 8 - 20 mm çap aralığında firteke düz ve nervürlü insaat demiri
 • 5.5-18 mm çap aralığında sıcak haddelenmiş düz ve nervürlü kangal
 • 6-16 mm çap aralığında temkorlu düz ve nervürlü kangal

Kalıp İşleri

Yapılarda kalıp temel taşıyıcı sistemlerdir. Bu nedenle kalıp işçiliği inşaatlardaki en önem verilmesi gereken imalatlardır. Yapılarda kalıp işçiliği (demir işçiliğide dahil) ne kadar düzgün olursa yapının taşıyıcılığı ve dayanımı o derece yüksek olur. Bu sebeple kalıplar teknik bilgisi olan kişilerce projelendirilip teknik bir ekiple uygulaması yapılmalıdır.

Kalıp sistemlerinde kalıp elemanları belirli standartlarda fabrikasyon olarak imal edilip şantiyede bir iş programına göre kullanılırlar.Kalıplar kalıp yüzeyleri, mesnet konstrüksiyonları ve yardımcı elemanlarla teşkil edilir. Kalıp yüzeyleri genellikle ahşaptan imal edilmekle birlikte çelik, saç ve alüminyum kalıp yüzeyleri de kullanılmaktadır.

Mesnet konstrüksiyonlar ise kalıp taşıyıcıları, dikmeler ve bağlantı elemanlarıdır. Kalıp taşıyıcıları ahşap kalaslar, ahşap kafes kirişler veya dolu gövdeli ahşap kirişler, boyu ayarlanabilir çelik kirişler, çelik profillerdir. Kalıp dikmeleri olarak ahşap kalaslara ve teleskopik çelik dikmeler ile yüksek döşeme kalıplarında üç boyutlu çok parçalı sehpa dikmeler kullanılır.

Mermer İşleri

Mims Yapı, günümüz mimarisinde üstün bir estetik sağlaması ve uzun ömürlü olması nedeniyle modern binaların yapımında tercih edilen granit, mermer ve suni taşların dış cephe mekanik montajını ve iç mekan döşeme işleri yapmaktadır. Deneyimli ekipleriyle kalitesinden ödün vermeyen bir anlayış ile aldığı işleri zamanında bitiren, konusunda önde gelen kuruluşlardan biridir.

Firmamız gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki büyük ve detaylı işlerin projelendirilmesi safhasından, taşların temin edilmesi ve montajına kadarki tüm safhalarda hassasiyetle çalışarak işverenlerine üst düzeyde memnuniyet sağlama odaklı çalışmaktadır.

Seramik İşleri

Seramik suni olarak üretilmektedir ve adındanda alaşıldığı gibi seramik plakalardan olurşur. İç mekanların duvarlarını kaplamak için kullanılırlar. Özellikle koridor, banyo, tuvalet ve bunun gibi mekanlarda tercih edilirler, yer kaplamaları için en çok tercih edilen kaplamalardır. Dış mekanlarda ise zemin kaplamaları olarak aynı şekilde kullanmaya uygundur.

Fayanslarınızı konusunda uzman ustalar ile tadilat, tamiri yapıyoruz ve döşüyoruz. Fayans kırma, fayans döşeme, fayansların yapıştılması, derz dolgu, kenar bağlantı işlerinizi kaliteli olarak yapıyoruz. Bunun yanında zemin ve duvarlarda seramik ve karo döşeme işlerinizi, fayans kaplama işlerini uygun fiyat, kalite ve hızlı teslimat güvencesi ile yapıyoruz.

Sıva İşleri

İnşaat sektöründeki en önemli yalıtım ve dekorasyon uygulamalarıdır. Günümüzde sıvaların bir çok çeşidi ve uygulama yöntemleri vardır. Sıvalar binalarımızın temel yalıtım uygulaması olduğundan dolayı profesyonel ekiplerce dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca dekorasyon ve estetik sıvanın ne kadar düzgün yapıldığıyla doğru orantılıdır. Şirketimiz bu prensipler doğrultusunda profesyonel ekiplerimizle en iyi uygulamaları ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

SIVA ÇEŞİTLERİ

1. Dış sıvalar
2. İnce sıvalar
3. Rabitz sıvalar
4. Bağdadî sıvalar
5. Ahşap ve metal yüzeylere yapılan sıvalar
6. Alçı sıvalar
7. Çarpma sıvalar
8. Edelputz sıvalar
9. Mermer tozu sıvalar
10. Sunî taş sıvalar
11. Püskürtme sıvalar
12. Perdah sıvalar
13. Desenli sıvalar
14. Alaturka sıvalar

Dekorasyon İşleri

İnşaat Dekorasyon İşleri denildiğinde akla bina yapım aşamasında iken binanın içinde bulunan daire veya ofislerin iç ve dış dekorasyon dizaynları gelmektedir.

Bu dizaynların nasıl ve ne şekillerde olması gerektiği konusu her ne kadar mimari bir iş olsa da, kullanılacak görsel malzemeler mimari dekorasyonun alanına girmektedir.

Bina yapım aşamasında uygulanacak dekorasyon oldukça önemli olmakla birlikte hem iç hem dış dekorasyon olarak titizlikle yapılması gereken uygulamaları içerisinde barındırmaktadır.

İnşaat dekorasyon konusu da en az iç dekorasyon kadar geniş yelpazeli bir konudur. Tüm alanların dekorasyonunu ilgilendirdiğinden kullanılacak malzemeler özenle seçilmeli ve üzerinde titizlikle çalışılmalıdır.

Bu işi yapabilmek için profesyonel bir yardım almak ve en son moda trendlerinden yararlanmak dekorasyonun yapılmasını kolaylaştıracak en önemli adım olacaktır.

İnşaat dekorasyon işleri için firmamızla bağlantıya geçtiğinizde sizlere sunacağımız farklı teklifler ve daha önce yaptığımız işlerin eskizlerini gördüğünüzde bizimle çalışmanın ne kadar doğru bir karar olduğunu kendiniz gözleriniz ile görme imkânına sahip olabilirsiniz.

JoomShaper